polonya 1

POLONYA ŞOFÖR VİZESİ

Polonya şoför vizesi almak istiyorsanız ve bunun aşamaları hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizi inceleyerek rahat bir şekilde Polonya şoför vizesi sahibi olabilirsiniz.

Polonya yüz ölçümü olarak Avrupa’nın dokuzuncu büyük ülkesi olarak bilinmektedir. Mimari ve yaşam alanlarında göze çarpan en önemli özellik belirgin bir Doğu Batı sentezi ürünü olmasıdır. Eğitim sistemi ve tarımı ile bilinen Polonya topraklarının hemen hemen üçte birlik kısmını kaplan büyüklükte bir bölümü ormanlık araziden oluşmaktadır. Köklü bir eğitim sistemine sahip olan Polonya Türk pasaportuna sahip öğrenciler için üniversite sınavı şartı aranmadan diledikleri üniversiteye girişini sağlayan bir sistem ile ilerlemektedir. Türkiye’den eğitim ve ticari alanlarda oldukça rağbet gören Polonya’da Türk nüfusu da oldukça fazladır. Eğitim amaçlı gidecekler için pasaport ve vize yeterli olurken İş amaçlı gidecekler için farklı evraklar istenmektedir.

Polonya Şoför Vizesi Evrakları ve Aşamaları

  • Polonya şoför vizesi almak isteyenlerin bilmesi gerek önemli iki başlık vardır. Vize başvuru işlemlerini nasıl ilerletecekleri? Bireysel başvuru ile işlemlerini sürdürebildikleri gibi sitemize başvurarak yetkili birimler ile de bu işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler.Polonya şoför vizesi almak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

   Polonya şoför vizesi alınacak pasaportun seyahat sonrasını da kapsayacak şekilde en az 3 ay boyunca geçerliliğinin olması gerekmektedir. Aynı zamanda mevcut pasaportun 10 yıllık pasaport olması gerekmektedir.

   Şoförün belirttiği firmaya kayıtlı olduğunu ibraz eden ıslak imzalı ve kaşe onaylı, üzerinde şoförün çalışma takvimini belirten giriş çıkış tarihlerinin yazılı olduğu dilekçeyi ibraz etmesi gerekmektedir.

   Biyometrik bilgilerin eksiksiz ve yeni olması gerekmektedir. En fazla 3 ay önce çekilen 2 adet resim ve dijital parmak izi dokümanı taranmış şekilde bulunmalıdır.

   Polonya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan Polonya vizesi başvuru formu , şirketin verdiği dilekçe ile örtüşür şekilde ve eksiksiz olacak biçimde doldurulmalıdır. Bu belgenin doğru ve eksiksiz doldurulması çok önemlidir. En ufak yanlışlıkta Polonya şoför vizesi talebiniz reddedilmektedir. Bu nedenle şirketin size hazırladığı evraklar, talep ettiğiniz vize türü ve seyahat tarihlerinizin birbiri ile örtüşüyor olması gerekmektedir.

Polonya Şoför Vizesi Almak İçin İstenilen Evrakların Tam Listesi

 • Schengen Vizesi başvuru formu. Özenli hazırlanmış eksiksiz olmalıdır.Polonya şoför vizesi talep dilekçesi. Konsolosluğa verilecek olan dilekçe. İngilizce yazılmış olması gerekmektedir.

  Pasaport; süresi geçmemiş ve seyahat sonrasında en az 3 ayı daha kapsayacak şekilde süresi olan ve boş sayfaları olacak şekilde.

  Biyometrik yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf.

  Şirket davetiyesi.

  Bağlı bulunulan şirketin yaptırdığı seyahat sigortası ve teminat yazısını içeren dilekçe.

  Bağlı bulunulan şirketin mevcut tüm şoförlerinin eksiksiz listesi.

  Polonya şoför vizesi talep eden sürücünün kullanacağı araca uyumlu ehliyeti

  Kullanılacak olan aracın karnesi yada yetki belgesi

  Sürücüye ait şirkete bağlı olduğunu ibraz edecek çalışma belgesi, Sgk hizmet döküm çıktısı.

   

  Polonya şoför vizesi almaya karar verdiğinizde aklınızda oluşabilecek tüm sorular için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize uzmanlarımız tarafından evrak toplama ve kontrol aşamalarınız titizlikle takip edilecektir.